Kuidas alustada kassi toortoitmisega?

See artikkel on mõeldud kassivanematele, kes kaaluvad oma lemmiku toortoitmise võimalust.


Tasakaalustatud toortoit on kassi heaolu ja tervise nurgakivi. Kassid on kitsalt kohanenud lihasööjad. See on evolutsiooniline vajadus, mida pole võimalik eirata. Toortoidu tasakaalustamiseks soovitan võimalikult täpselt jäljendada metsikute kasside ninaesist. Mida nooremalt alustada loomuomase toortoitmisega, seda parema parema loomuliku vastupanuvõimega on kass.

Esmalt soovitan ma pakkuda kassile kehasooja kanakaela. See näitab, mida sinu lemmik üldse arvab toorest toidust. Häda on selles, et vanematel kassidel tekib pahatihti keemiliselt maitsestatud poetoitude osas kuivtoidusõltuvus. Sellest üle saamine on sageli raske, kuid mitte võimatu.

Kui su kass sööb, tuginedes oma lihasööja loomusele, siiski toorest liha, saab jätkata toore südame ja maksa pakkumisega. Oluline on siinkohal aduda, et toortoit pole pelgalt toores muskliliha (kanafilee), see on taaskokkupandud saak. Väga oluline, et toortoit oleks tükiline, sest metsikud kassid puhastavad saaki närides hambaid.

 

Kuidas alustada kassi toortoitmisega?

 

Harvad pole juhused, kui järsk üleminek toortoidule põhjustab kõhulahtisust. Et seda ei juhtuks, peab toiduvahetus olema sujuv ja toetatud probiootiliste mikroobidega. Toortoitmisel tuleb silmas pidada, et toore liha peal on alati haigustekitajaid. Samas on kassid nendega hästi kohanenud! Mõistik oleks siiski jälgida mõningaid ohutustehnika reegleid. Ja alati on hea teada, kui palju sinu lemmik peaks päevas sööma.

Lõpetuseks tuleb siiski tõdeda, et kodus toortoidu valmistamine on üsna keeruline ettevõtmine! See nõuab eelteamisi nii kassi vajadustest ja ka saagi koostisest. Harvad pole juhud kui kassil tekivad, esmalt varjatud kujul, erinevad puudushaigused. Kui sul on selles osas kahtlusi, soovitan teha asjakohase vereuuringu. Seejuures on tõesti hämmastav, et loomaarstid ei soovita oma klientidele toortoitu. Lõpetuseks on oluline teadvustada, et tasakaalustatud ja vaheldusrikas toortoit on kasside tervise nurgakivi, mis tulevikus aitab teil säästa suurtelt kliinikukuludelt! 

 

Toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TASAKAALUSTATUD JA TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Kuidas alustada kassi toortoitmisega?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga