Kuidas alustada?

See artikkel on mõeldud kassipidajatele, kes kaaluvad oma lemmiku toortoitmise võimalust.


Loomuomane toortoit olulisim tingimus kassi õnne ja heaolu tagamisel. Kassid on kitsalt kohanenud lihasööjad. Ainus tervislik valik nende jaoks on tasakaalustatud toortoit! Mida nooremalt alustada toortoitmisega, seda tervem on kass.

Esmalt soovitan ma pakkuda kassile kehasooja kanakaela. See näitab, mida sinu lemmik üldse arvab toorest toidust. Häda on selles, et vanematel kassidel tekib pahatihti keemiliselt maitsestatud poetoitude osas kuivtoidusõltuvus. Sellest võitu saamine on sageli raske, kuid mitte võimatu.

Kui su kass sööb, tuginedes oma lihasööja loomusele, siiski toorest liha, saab jätkata toore südame ja maksa pakkumisega. Oluline on siinkohal aduda, et toortoit pole ainult toores liha, see on taaskokkupandud saak. Kuna looduses söövad kassid oma toitu tervelt, siis ka toortoit peab olema tükiline.

 

Kuidas alustada kassi toortoitmisega?

 

Harvad pole juhused, kui järsk üleminek toortoidule põhjustab kõhulahtisust. Et seda ei juhtuks, peab toiduvahetus olema sujuv ja toetatud probiootiliste mikroobidega. Toortoitmisel tuleb silmas pidada, et toore liha peal on alati haigustekitajaid. Aga me oleme nendega evolutsiooniliselt hästi kohanenud! Samas on mõistik jälgida mõningaid ohutustehnika reegleid. Ja alati on hea teada, kui palju sinu lemmik peaks päevas sööma.

Kui toortoitmisega hiljaks jääda, siis võib kassil, varjatud kujul, kahtlustada erinevaid terviserikkeid.  Lõpetuseks saab kindlasti tõdeda, et loomuomane toortoitmine on kasside tervise nurgakivi, mis tulevikus võimaldab teil säästa suurtelt kliinikukuludelt! Seejuures on tõesti hämmastav, et loomaarstid ei soovita oma klientidele toortoitu…

 

Toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TASAKAALUSTATUD JA TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Kuidas alustada?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga