Minu lugu: TOORTOIDU MAAGIA


Miks ma arvan, et kasside toortoit on maagiliselt tervendav ja miks ma seda nii tulihingeliselt kuulutan?  SELLE PÕHJUSEKS ON ISIKLIK KOGEMUS, MIDA KINNITAVAD ERIALASED TEADMISED!


Olen suur kassisõber. Minu lemmikul Mannil tekkis tasahilju vastik toiduallergia. Ta sügas ennast järjepanu ega lõpetanud enne, kui oli oma karva maha kraapinud ja naha veriseks kriipinud. Proovisin olukorda lahendada erinevate peenete ja kallite allergiavastaste toitudega, aga ükski neist ei aidanud! Viimases hädas hakkasin talle andma sügelemisevastaseid tugevatoimelisi hormoonravimeid (prednisoloon).

Loomaarstina teadsin, et pikaajalisel kasutamisel mõjuvad sellised ravimid looma tervisele laastavalt. Seetõttu hakkasingi internetist otsima mõnda leebemat lahendust. Seda tehes sattusin innukate toortoidu pooldajate veebilehele. Nad soovitasid proovida kassi toita tasakaalustatud toortoiduga, väites, et see võib suure tõenäosusega aidata… Ja oh imet! Manni lõpetaski üsna kiiresti oma paanilise kraapimise. Enne toortoidule üleminekut oli ta üsna ülekaaluline. Toortoit viis ka tema kehakaalu normi. Nüüd elab ta juba kolmandat aastat täisväärtuslikku ja haigustevaba kassielu.

 

.

Kuidas seda kõike selgitada?

.
Kõik müügil olevad kuivtoidud ja konservid on ületöödeldud! Selleks et kuivtoitu (krõbinaid) valmistada, on vaja kokkusegatud toorainet kuumkuivatada. Sellise töötlemise käigus aga väheneb toidu bioloogiline väärtus oluliselt. Isegi muidu väärtuslikud algained muutuvad kergesti allergeenideks. Selleks et krõbin koos püsiks, on vaja toidu sisse segada kasside jaoks ebatervislikke süsivesikuid. Konservidele lisatakse kenake bukett maitse-, lõhna- ja säilitusaineid, sekka pihuga ka suhkrut, millest peaks lemmikloomad üldse kaugele hoidma.

.
Selline toit paneb kassi immuunsüsteemi suure koormuse alla ja põhjustab ainevahetuslikku stressi. Normaalse toitumise korral taluvad kassid hästi tolmulestade, õietolmu ja hallitusega seotud allergiatekitajaid. Kui aga allergiavastane võimekus on üle koormatud, siis saavad erinevad kehavõõrad ained tungida vereringesse ja põhjustada kurnavaid terviserikkeid.

.
Sellisel puhul on hädasti vaja ülitundlikuks muutunud immuunsüsteem maha rahustada. Parim viis selleks on kasside jaoks loomulik toortoit. Ärrituse vaibumist soodustavad ka asendamatud oomega-3 rasvhapped ja loomulikult soolestikus elavad kasulikud mikroobid.

 

Sinu lemmiku toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

………….TAAS KOKKUPANDUD SAAK

 

 


 

 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Minu lugu: TOORTOIDU MAAGIA

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga