Kasside kuivtoidusõltuvus

Loomaarstina olen täiesti veendunud, et ületöödeldud kuivtoitu, olenemata selle koostisest, ei tohiks kassidele üldse anda. Juba kolm aastat kuivtoidu tarbimist võib kassile tekitada kurnava ainevahetusliku stressi. See omakorda põhjustab loomuliku vastupanuvõime languse ja erinevate krooniliste terviserikete tekke.

Miks siis kassid teevad sellise ebatervisliku valiku? Nende loomuses on kalduvus sattuda sõltuvusse toidust, mida kassipidaja neile esmalt pakub. Seda omadust  kasutavad ära kuivtoidutootjad, kes lisavad kuivtoitudesse keemilisi maitsetugevndajaid (naatrium pürofosfaat). Seda ainet kutsutakse ka KASSILÕKSUKS! See aine parandab kuivtoitudes sisalduvate väheväärtuslike valkude maitset. See on sarnane olukorrale, kus lapsed tahavad ainult kartulikrõpse ja Coca-Colat, sest ka need sisaldavad ebatervislikke maitsetugevdajaid.

 

Olukord on väga kahetsusväärne, sest isegi enamus loomaarste ei juhi sellele asjaolule piisavalt tähelepanu. Kuivtoidusõltuvusest võõrutamine on tihti nii suur ja vaevaline ettevõtmine, et paljud kassipidajad ei saa sellega lihtsalt hakkama. Samas on suurepärane uudis see, et kassipoegadel pole kuivtoidusõltuvust veel tekkinud ja nad asuvad koheselt sööma toortoitu, toetudes oma lihasööja loomusele.

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Kasside kuivtoidusõltuvus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*