Kasside poetoidusõltuvus

Loomaarstina olen täiesti veendunud, et ületöödeldud kuivtoitu, olenemata selle koostisest, ei tohiks kassidele üldse anda. Pikemaajalisem kuivtoidu söömine põhjustab kassile kurnava ainevahetusliku stressi tekke. See omakorda põhjustab loomuliku vastupanuvõime languse ja erinevate krooniliste terviserikete tekke.

Miks siis kassid teevad sellise ebatervisliku valiku? Nende loomuses on kalduvus sattuda sõltuvusse toidust, mida kassipidaja neile esmalt pakub. Seda kassi omadust  kasutavad ära kuivtoidutootjad. Nad koostavad kuivtoidu üsna rasvase ja soolase, mis maitseb kassidele hästi. Samuti lisavad nad kuivtoitudesse keemilisi maitsetugevndajaid (naatrium pürofosfaati). Seda ainet kutsutakse ka KASSILÕKSUKS! See aine parandab oluliselt kuivtoitudes sisalduvate väheväärtuslike valkude maitset. See on sarnane olukorrale, kus lapsed söövad meelsasti kartulikrõpse ja joovad Coca-Colat, sest ka need sisaldavad keemilisi maitsetugevdajaid.

 

 

 

 

Olukord on väga kahetsusväärne, sest isegi enamus loomaarste ei juhi sellele kurvale asjaolule piisavalt tähelepanu. Kuivtoidusõltuvusest võõrutamine on tihti nii suur ja vaevaline ettevõtmine, et paljud kassipidajad ei saa sellega lihtsalt hakkama. Samas on suurepärane uudis see, et kassipoegadel pole kuivtoidusõltuvust veel tekkinud ja nad asuvad koheselt sööma toortoitu, toetudes oma tugevale lihasööja loomusele.

 

PS.

Ka poes müüdavad konservid pole parim valik, sest pahatihti pole need tasakaalustatud.

 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

………….Saagipõhine STARTERTOORTOIT kassidele

 

 

 

 


 

 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Kasside poetoidusõltuvus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga