Kui kass ei taha toorest

Nüüd, kus sa oled jõudnud veendumusele, et kohane toit on tervise nurgakivi ja parim kassitoit on toortoit, võid sa põrkuda uuele takistusele: Sinu lemmik ei taha seda süüa!

Kui kassile on antud pikka aega ainult kuivtoitu, siis on tema ainevahetus olnud sunnitud sellega kohanema, et siiski ellu jääda. Muutunud on seedeprotsessis mängivad väga olulist rolli mikroobid. Nad on sunnitud pidevalt tegelema ülearuste süsivesikutega.

Kui nüüd äkki proovida anda kassile toorest liha, siis on üsna loomulik, et kassi seedimine hakkab protestima. Vastuhaku tugevus sõltub sellest, kui vaevatud kass juba on. Tulenevalt on erakordselt oluline viia kass toortoidule, kui ta on veel terve*.

 

Poetoit
Kus mu poetoit on?

.

Olukorda halvendavad ka keemilised maitsetugevdajad, mida kuivtoidutootjad oma toitutesse lisavad. Kitsalt saaki sööma kohanenud kassidel tekib sellest kiiresti sõltuvus.

.
MIDA SIIS TEHA?

.
Ideaalne oleks muidugi alustada toortoitmisega kohe peale emapiimast võõrutamist. Kui toortoidule üleminekut peab aga tegema täiskasvanud kuivtöidusööjaga, siis peab seda kindlasti tegema sujuvalt.

Kõige hullemal juhul ta isegi ei tea, et liha süüa kõlbab. «Sellisel juhul tuleb kass üle kavaldada,
esmalt on oluline loobuda kuivtoidu pidevast söömisvõimalusest. Mõistlik oleks seda pakkuda vaid kaks korda päevas: hommikul ja õhtul. Siis on kassi kõht juba toidumuutuseks piisavalt tühi.

Mõistlik oleks leida mingi hea kvaliteediga konserv, mis kassile maitseb ja alustada tasahilju selle lisamist kuivtoidule. Asenda kuivtoit tasahilju konserviga (25% → 50% → 75%). Kui kass sööb juba konservi, on sinna lihtne lisada külmutatud toortoidu sulamisvett ja seejärel toortoidutükikesi.

Väga oluline on pakkuda toortoitu kehasoojalt! Looduses söövad kassid äsjapüütud saaki. Saagisoe toit on kassile kindlasti ahvatlevam kui sügavkülmast võetud toortoiduports. Kitsalt kohanenud kiskjatel mängib toidu temperatuur söögiisu tekkimises suurt rolli.

Ära kunagi jäta toortoitu kaussi vedelema. See kipub seal kiiresti roiskuma minna. Kassidel on erakordselt tundlik haistmismeel ja nad põlgavad kiiresti ära igasuguse khtlase kraami. Kui kass ei taha, tõsta toit külmikusse tagasi.

Toortoitu võib maitsvamaks muuta kalarasva, veise- või seapuljongiga, parmesani juustu, õllepärmi või tuunikalakonservist valmistatud tõmmisega. Väga hea võimalus on maitseparandajana kasutatada ka kasulikke soolebaktereid sisaldavat toodet FortiFlora.

Mõned eriti kangekaelsed kassid võivad olla sõltuvuses kuivtoidu krõbisevast konsistentsist. Sellisel puhul võib proovida kuivtoidupuru raputamisega konservile. Samuti võib üksikuid krõbinaid kasta konservivedelikku ning siis kohe neid kassile pakkuda.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

 

……….PROOVIPORTSUD VALIVALE KASSILE

 

 

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

Testimonials

………..Kliendid kiidavad

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Kui kass ei taha toorest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*