TOORES LIHA POLE TOORTOIT!

Miks loomaarstid pole senini soovitanud toortoitu? Nad kahtlustavad, et kodusvalmistatud toores toit pole tasakaalus, see tähendab, et see ei sisalda kõiki kassile eluks vajalikke aineid. Ja sageli on neil õigus! Oluline on mõista, et ka  TOORTOIT PAEB OLEMA TASAKAALUSTATUD! Toortoit peab olema valmistatud Emake Looduse poolt ette nähtud normide alusel. Sisuliselt on need taas kokkupandud saak, mis sisaldab lihaseid, luid, maksa ja südant samas vahekorras, nagu see on metsikute kasside loomulikus ninaesises. 

.

Hiires on umbes 70% vett, 20% valke, 7% rasvu ja 2% süsivesikuid

.

Kirjutan sellest ka seetõttu , et paljud kassiomanikud lisavad oma lemmiku kuivtoidule heledat kana fileeliha. Paraku nad ei adu heasoovlikud kassivanemad, et sellega muudetakse kuivtoidus olevate vitamiinide ja mineraalide osa väiksemaks. Selline tegevus tõstab puudushaiguste riski. On ilmselge, et näiteks kaltsiumipuudusele või B1-vitamiini vaegusele järgnevad terviserikked. Loomaarstid teavad hästi, mida teeb aminohape tauriini puudujääk kassi südamelihase* ja silmadega.  Arvestama peab ka kergesti hävinevate ainete (tauriin, tiamiin) võimaliku kaoga toidu sügavkülmetamisel.

Toortoidu kodune tasakaalustamine, on üsna aja- ja teadmistemahukas ettevõtmine. Selle eelis on eelkõige asjaolu, et kassivanem teab täpselt mida tema lemmik sööb. Väga oluline on aga järgida toortoidu kodus valmistamise juhiseid. Kui aga pole eriti aega või teadmisi kasside toitumisfüsioloogiast, on mõistik pakkuda oma kassile poest ostetud tasakaalustatud toortoitu.

 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TOORTOIDU HINNASULA

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

4 thoughts on “TOORES LIHA POLE TOORTOIT!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*