Kas toortoit võib sisaldada haigustekitajaid?

Tõepoolest, toore liha peal on alati paras hulk erinevaid pisilasi. Nagu ka mujal meid ümbritsevas keskkonnas. Aga me oleme nende kohaloluga evolutsiooniliselt väga hästi kohanenud. Paljud neist on meie elus püsimiseks asendamatud. Näiteks mikroorganismid, kes aitavad meil toitu seedida või mikroobid, kes konkureerivad ära meie nahalt haigustekitajaid. 

.

kitty

 

Toortoit on valmistatud inimtoidule kehtestatud kvaliteedinorme jälgides. See tähendab, et kasutatakse võimalikult mikroobidevaba liha. Kassidel on ülihappeline maomahl (pH on seal ligikaudu 1). See tähendab makku sattunud haigustekitajad söövitatakse kiiresti surnuks. Kui leidubki mikroobe, kes suudavad happerünnakule vastu panna, siis lõplikult tagab seedekulglas bakterite kontrolli aluseline sapp. Ka seedetraktis leiduvad lüsosüümid hävitavad haigustekitajaid väga tõhusalt. Kassidel on ka väga kiire seedeprotsess, see tähendab seda, et mikroobid kes pole kohanenud eluks soolestikus, ei jõua seal arenema hakata.

Erakordselt olulised on soolestikus elevad kasulikud bakterid ja pärmseened. Nende õige tasakaalu korral konkureeritakse haigustekitajad soolestikust lihtsalt välja. Seetõttu ei esine tervetel kassidel peaaegu mitte kunagi bakteriaalseid (Salmonella) soolepõletikke. Kui juhtub, et liha sisaldab parasiite, siis sügavkülmutamine hävitab neid väga tõhusalt!

Paraku on enamus poes müüdavatest kassitoitudest väheväärtuslikud. See aga tingib organismi loomuliku vastupanuvõime languse ja tulenevalt suure hulga kroonilisi terviserikkeid. Kui teie peres on selline lemmikloom, või te ise kannate viletsa immuunsuse tõttu, on mõistlik jälgida toortoidu ohutusnõudeid.

.

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
Dr. Kenno Ruul

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Kas toortoit võib sisaldada haigustekitajaid?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga