Tükilise toortoidu eelised

Elusolendid on juba oma olemuselt väga keerulised nähtused. Nende heaolu tagamiseks peaks teadma, kuidas toimisid nende metsikud esivanemad. Kassid püüavad looduses saagi ja asuvad seda kohe sööma. Selleks peab aga saaki NÄRIMA. Paljudele kassivanematele tundub see üllatav! Kassidel on suus selleks erakordselt tõhusad vahendid – hambad. Närimine puhastab hästi hambaid ja väldib suus halva lõhna tekkimise. Tükiline toortoit on tõhus võte hambaaukude vastu võitlemisel.

 

 

Samuti säilib tükilises toortoidus paremini kasside jaoks asendamatu aminohape TAURIIN, mis kipub õhuhapnikuga kokkupuutudes lagunema. Eeldatavasti on toidu näirimine kassidele väga nauditav tegevus. See omakorda leevendab nende stressi ja tõstab endorfiinide taset organismis.

Hea on tükilise toortoidu juures veel asjaolu, et seda ei saa kiirelt alla kugistada. Paljud hea isuga kassid söövad hakkliha-laadset toortoitu liiga kiiresti ja liiga palju. Peale sellist vohmimist kipuvad nad oksendama, mis on ju kassipidajale üsna ebameeldiv.

 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TASAKAALUSTATUD JA  TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

One thought on “Tükilise toortoidu eelised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga