Kasside ainulaadne ainevahetus

Kassid on väga kitsalt kohanenud lihasööjad, kelle jaoks esmane energia-allikas on saagis olev valk. Nende metsikud sugulased looduses söövad vaid pisi-imetajaid, linde ja putukaid, kes on rikkad valkude ja rasvade poolest. Kassid ei vaja oma kütuseks süsivesikuid. Samuti puudub neil taimsete süsivesikute omandamiseks vajalik ainevahetuslik paindlikkus*.

Täiskasvanud kassi valguvajadus on 2-3 korda kõrgem kui koeral, ning see suureneb kassi vananedes veelgi! Kui eakad kassid ei saa piisavalt loomseid valke, tekib neil tasahilju lihaste kõhnumine. Kui kõigesööjad saavad kasutada oma oma energiavajaduse katteks ka süsivesikuid, siis kassid jäävad ilma piisava hulga loomsete valkudeta nälga ja muutuvad tulenevalt erinevatele haigustele vastuvõtlikuks.

Kas sa ei teadnudki?

 

Samas on väga oluline, et valgud oleksid täisväärtuslikud ja hästi imenduvad. Sageli püüavad kuivtoidutootjad toidu omahinda madalal hoida, kasutates valguprotsendi tõstmiseks soja proteiini, nisu gluteeni ja teisi taimseid valguallikaid. Need aga pole kitsalt kohanenud lihasööjate jaoks täisväärtuslikud ja põhjustavad pidevat ainevahetuslikku stressi, mis põhjustab erinevaid kroonilisi terviserikkeid.

Kassid suudavad 22st vajalikust aminohappest oma kehas toota vaid pooli. Eriti kriitiline aminohape on tauriin, mille puudumine põhjustab südamelaienemist ja võib viia pimedaks jäämiseni. See aminohape pole mitte valkude koostises vaid rakkude vahelises vedelikus. Suutõttu on väga oluline, et kassitoit sisaldaks piisavalt loomulikku niiskust.

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 

 

.…..

 

 

 

Testimonials

………..Kliendid kiidavad

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Kasside ainulaadne ainevahetus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*