Loomuomane toit kassipoegadele

Paljud vastsed kassipojaomanikud on sageli segaduses, sest nad soovivad oma imelisele lemmikule vaid parimat, aga nõuanded selles osas on üsna erinevad, pahatihti isegi üksteisele vasturääkivad. Suurim segadik valitseb kasside toitmise alal. Küsimus on erakordselt oluline, kuna õige toitumine on alati olnud tervise nurgakivi.

Kassipojad asuvad toortoitu sööma otsekohe, toetudes oma lihasööja loomusele. Looduses söövad kassipojad täpselt sama toitu mida nende ema, niipea kui neil tekib vajadus tahke toidu järele. Kui toit on loomulik ja tasakaalustatud, puudub tegelik vajadus poes müüdava “kassipojatoidu” järele. Metsikud kassid söövad kogu oma elu suhteliselt sarnast sööki. Selleks on loomulikult  täisväärtuslik saak!

 

Pole paremat toitu sellest, mida loodus on kassipoegadele määranud!

 

Kassipojad vajavad rohkem valke kui täiskasvanud, aga nad katavad valkude vajaduse süües rohkem loomset toitu. See tähendab, et nad vajavad lihtsalt tihedamat toitmist. Reeglina söövad kassipojad iga nelja kuni kuue tunni tagant. 

.

Palun toorest!

.

Parim viis alustamiseks on pakkuda kassipojale värsket ja kehasooja kana kintsuliha. Reeglina on isegi päris pisike kassipoeg sellest üsna huvitatud. Võib-olla ta esmalt mängib sellega, aga reeglina sööb selle lõpuks ära. Hädatarvilikud on pehmeid luid sisaldavad terved kanatiivad, sest kassipojad peavad harjutama närimist. See on tulevikus oluline hammaste tervishoiu seisukohalt. 

Järgnevalt võib pakkuda juba maksa ja südant. Kui kassipoeg need esmalt ära põlgab, võib neid maitsestada tuunikala vedelikuga. Kasulik on üldse anda erinevate loomade liha, et kassipojad juba varakult harjuksid teistsuguste maitsetega. 

Samad põhimõtted kehtivad ka tiinete ja imetavate kasside toitmisel. Nad vajavad rohkem ja sagedamini täisväärtuslikku toortoitu. Suure pesakonna kassiema sööb pea kaks korda rohkem kui tavaliselt. 

Loomulikult pole kasside kuivtoidutootjad nende seisukohtadega nõus, sest kiirelt levivad arusaamad loomulikust toitmisest vähendavad nende turuosa.  Aga kui toortoit on tasakaalustatud, võib nende väited pidada osavalt esitatud pooltõdedeks.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….LOOMUOMANE TOORTOIT KASSIPOEGADELE

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

Testimonials

………..Kliendid kiidavad

 

 

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Loomuomane toit kassipoegadele

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*