Kassipoja heaolu võti on toortoit

On ilmselge, et vastsed kassipojaomanikud soovivad oma uuele lemmikule ainult parimat. Paraku satuvad nad sageli segadusse, sest nõuandeid on palju ja need on pahatihti üktsteisele vasturääkivad. Suurim segadik valitseb just kassipoegade toitmise osas. See küsimus on erakordselt oluline, kuna õige toitumine on kõige tähtsam tervise nurgakivi.


Pole paremat toitu sellest, mida Emake Loodus on kassipoegadele määranud!

Looduses asuvad kassipojad toortoitu sööma niipea, kui neil tekib vajadus tahke toidu järgi. Nad söövad täpselt sama saagipõhist toitu, mida nende vanemad. Kui toit on loomuomane ja tasakaalustatud, puudub tegelik vajadus poes müüdava “kassipojatoidu” järele. Metsikud kassid söövad kogu oma elu suhteliselt sarnast sööki. Selleks on loomulikult äsjakütitud saak!

Samuti on arusaadav, et inimestel tekib tõrge, kui nad kaaluvad kassipoegade toortoitmise võimalust. Kujutleda oma üliarmast karvakera midagi toorest ja verist söömas on paljudele kassivanematele vastuvõetamatu. Kuid on teada, et kassid on viletsa seedevõimekusega KITSALT KOHANENUD LIHASÖÖJAD, ja nad vajavad täpselt seda, mida nende metsikud sugulased looduses söövad.

Kassipojad vajavad rohkem valke kui täiskasvanud, aga nad katavad valkude vajaduse süües rohkem loomset toitu. See tähendab, et nad vajavad lihtsalt tihedamat toitmist. Reeglina söövad kassipojad iga nelja kuni kuue tunni tagant. 

 

.

.

Keegi ju ei taha, et tema uuest lemmikust saaks POETOIDUSÕLTLANE, kes kannatab tulevikus erinevate kestvate tervisehädade käes. Väga oluline on pakkuda kassipoegadele vaheldusrikast toitu. See tagab neile ülejäänud eluks tervislikud toitumisharjumused. Loomulikult peab kassipoegade toortoit olema hästi tasakaalustatud. Kõige lihtsam on seda teha, kui soetate juba valmis tehtud kassipoegade toortoitu. Soovi korral võite tulla Terase 10 asuvasse lemmikloomakliinikusse tasuta prooviportsu järgi.

Parim viis alustamiseks on pakkuda kassipojale värsket ja kehasooja kana kintsuliha. Reeglina on isegi päris pisike kassipoeg sellest üsna huvitatud. Võib-olla ta esmalt mängib sellega, aga reeglina sööb selle lõpuks ära. Hädatarvilikud on pehmeid luid sisaldavad terved kanatiivad, sest kassipojad peavad harjutama närimist. See on hiljem väga oluline nende hammaste tervishoiu seisukohalt. 

Järgnevalt võib pakkuda juba maksa ja südant. Kui kassipoeg need esmalt ära põlgab, võib neid maitsestada tuunikala vedelikuga. Kasulik on üldse anda erinevate loomade liha, et kassipojad juba varakult harjuksid maitsete vaheldusrikkusega. 

Loomulikult pole kasside kuivtoidutootjad nende seisukohtadega nõus, sest kiirelt levivad arusaamad loomulikust toitmisest vähendavad nende turuosa.  Aga kui toortoit on tasakaalustatud, võib nende väited pidada osavalt esitatud pooltõdedeks.

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TOORTOIT KASSIPOEGADELE

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

5 thoughts on “Kassipoja heaolu võti on toortoit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga