Miks mu kass ei taha toorest?

Suur hulk kassivanematest on tegelikult valmis oma lemmikule toortoitu andma, aga nad kurdavad, et kass lihtsalt ei söö seda! Esmapilgul tundub see väga ebaloogiline, et kitsalt kohanenud lihasööjad ei võta oma loomulikku toitu suu sissegi! Paraku on see vägagi sage kaebus just vanemate kasside pidajate hulgas. Miks on see nii? Kassid naudivad tegelikult harjumuspärast elukorraldust ja igasugused muutused nende elus pole eriti teretulnud… Eriti vastukarva on neile järsud muutused toitmises.

 

 

Sageli näib, et kassid ei pea toorest toitu üldse söögiks! Seda saab seletada asjaoluga, et kassid on jäljendavad sööjad. Nad eelistavad toitu mille maitse, lõhn, konsistents ja isegi temperatuur on harjumuspärane. Samas kui me pakume toortoitu kassipoegadele, asuvad nad seda kõklematult sööma, toetutes oma lihasööja loomusele. Erakordselt oluline on neile pakkuda vaheldusrikast toitu. See tagab neile ülejäänud eluks tervislikud toitumisharjumused.

Teada on ka asjaolu, et kassidest, kes on pikka aega söönud vaid sarnaseid poetoite, on muutud erakordselt valivateks “gurmaanideks”.  Sellised kassid on pidanud ellujäämiseks sobimatu toiduga kohanema ja järsud muutused nende toitmises põhjustavad piinarikkaid seedehäireid. Olukorra muudavad halvemaks ka kuivtoitu lisatud keemilised maitsetugevdajad.

Kui olete sattunud olukorda, kus teie lemmik ei söö toorest, siis on olukord väga raske, kuid mitte lootusetu. Teie hoolivus peab olema tugev ja vajate mõnikord suurt hulka kannatlikkust. Kuidas seda teha saate lugeda järgnevast postitusest.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

 

……….PROOVIPORTSUD ISUTULE KASSILE

 

 

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

Testimonials

………..Kliendid kiidavad

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga