Kasside isutus

Sageli kurdavad, just vanemate kasside omanikud, et nad annaksid meeleldi oma lemmikule toorest, aga nende kass ei tunne toore vastu vähimatki huvi. Kuidas saab selline olukord üldse tekkida, kui me teame, et kõik kassid on väga kitsalt kohanenud lihasööjad?

Paraku saavad linnakassid süüa vaid seda, mida kassivanemad neile pakuvad. Pahatihti on selleks kuivtoit. Me teame ka, et kassid on oma ninaesise suhtes väga nõudlikud! Ning samas ei talu nad järske muutusi oma elukorralduses, eriti just toitmises. Kassid ei talu ka isutust, see võib viia eluohtliku seisundini – maksa lipidioosini.

 Kui nüüd alustada kassipoja  söötmist, kohe peale võõrutamist, poetoiduga, siis tekib tal selle suhtes tasahilju veider sõltuvus. Isegi meie lapsed sööksid ju meeleldi kartulikrõpse ja jooksid Coca-Colat peale. Seda olukorda kasutavad omakorda ära kuivtoidu tootjaid, kes lisavad kassitoitudesse keemilisi maitsetugevdajaid.

Kui kassile on antud pikka aega ainult sobimatut kuivtoitu, siis on tema seedimine ja ainevahetus olnud sunnitud ellujäämiseks kohanema  sellise toiduga. Muutuvad ka seedeprotsessis väga olulist rolli mängivad mikroobid. Söötmine ületöödeldud poetoitudega muudab kassi normaalset mikrobioomi. Uued mikroobid on pidevalt sunnitud tegelema ka tervisele kahjulike süsivesikutega. Valed mikroorganismid soolestikus, põhjustavad aga pidevat sooleärritust ja kõhuvalu. Kui nüüd kuivtoidu söötmist jätkata päädib see pahatihti põletikulise soolehaiguse ja toiduallergiaga.

Kui nüüd selles olukorras üritada kassi toitmist muuta, häirub kohe ka habras tasakaal soolestikus. Selle tulemuseks on kõhuvalu tugevnemine ja kõhulahtisus.  Raudne reegel on see, et üleminek peab olema väga sujuv. Kui seda mitte teha, hakkab kass toortoitu seostama kõhuvaluga. Suur abi selles olukorras saab ka maitsvatel seedebakteritest Fortiflora. Keeruliseks teeb aga olukorra see, et kassidel on instinkt oma terviserikkeid varjata. Kui sul tekkis kahtlus, et ka sinu lemmikul võib olla samasugune olukord, siis palun vasta nendele küsimustele.

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Kasside isutus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga