Lekkiv sool on krooniliste haiguste juurpõhjus

Kas sinu lemmikul esineb pahatihti seedehäireid (vedelavõitu väljaheided, ebameeldivad gaasid, aeg-ajalt oksendamist)? See on üsna ohtlik, kuna lemmiklooma vastupanuvõime haigustele on tihedalt seotud korrasoleva seedimisega. Kuivtoit, kui selline, on väga ebatervislik! See põhjustab valede bakterite vohamist soolestikus ja viib lõpuks püsiva mikrofloora tasakaalu rikkumiseni. 

Sellist seedehäiret kutsutakse ka DÜSBIOOSIKS. See on ohtlik, kuna selle pikemaajalisem kestmine viib LEKKIVA SOOLE SÜNDROOMI tekkeni. Lekkiva soole esmased tunnused on vedelad väljaheited, isutus ja kõhuvalu. Probleemi tähelepanuta jätmine põhjustab põletikulist soolehaigust, toiduallergiaid, nahahaigusi, immuunsuse langust ja teisi kroonilisi terviserikkeid.

 

 

 

 

 

Düsbioosi peamine põhjus lemmikloomadel on  antibiootikumide ülekasutamine ja ületöödeldud poetoit. Kui sellele lisanduvad veel allergiavastased hormoonravimid, põletikulised valuvaigistid, sage parasiiditõrje, ülevaktsineerimine ja kestev stress, on peaaegu kindel, et teie lemmikust saab “tundliku seedimisega” elusolend. 

 

Lekkiva soole kõrvaldamiseks on hädatarvilik:

  • loobuda antibiootikumide ülekasutamisest ja teistest kehavõõrastest ainetest
  • kasutada sobivaid laiatoimelisi probiootikume
  • pakkuda tasakaalustatud, saaki jäljendavat, toortoitu
  • leevendada stressi, juhendudes metsiku tervise põhimõtetest

 


 

 

 

 


 

Kui eeltoodud ravivõtted ei ole andnud piisavaid tulemusi,  siis uuri oma loomaarstilt, mida tähendab fekaalse mikrobioomi siirdamine (FMT)

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

 

 

7 thoughts on “Lekkiv sool on krooniliste haiguste juurpõhjus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga