Ja kui ei maitse…

Nüüd, kus sa oled jõudnud veendumusele, et toortoit on kassile terviseallikas, võid sa põrkuda uuele takistusele… Sinu lemmik ei taha seda süüa! Mis võib olla sellise isutuse põhjuseks, eriti kui on teada, et kassid on kitsalt kohanenud lihasööjad?

Kui kassile on antud pikka aega ainult sobimatut kuivtoitu, siis on tema seedimine ja ainevahetus olnud sunnitud ellujäämiseks  sellega kohanema. Muutuvad ka seedeprotsessis väga olulist rolli mängivad mikroobid. Söötmine ületöödeldud poetoitudega muudab kassi normaalset mikrobioomi. Uued mikroobid on pidevalt sunnitud tegelema kahjulike süsivesikutega. Valed mikroorganismid soolestikus põhjustavad aga sooleärritust ja kõhuvalu. Kui nüüd kuivtoidu söötmist jätkata päädib see pahatihti põletikulise soolehaiguse ja toiduallergiaga.

 

Poetoit
Kus mu poetoit on?

.

Kui nüüd äkki proovida anda kassile toorest liha, siis on üsna loomulik, et tema seedimine hakkab protestima. Vastuhaku tugevus sõltub sellest, kui vaevatud kass juba on. Tulenevalt on erakordselt oluline viia kass toortoidule, kui ta on veel terve*Olukorda halvendavad ka keemilised maitsetugevdajad, mida kuivtoidutootjad oma toitutesse lisavad. Kitsalt äsjapüütud saaki sööma kohanenud kassidel tekib nendest kiiresti sõltuvus.

.
MIDA SIIS TEHA?

.
Ideaalne oleks muidugi alustada toortoitmisega kohe peale emapiimast võõrutamistKui toortoidule üleminekut peab aga tegema täiskasvanud kuivtoidusööjaga, siis peab seda kindlasti tegema väga sujuvalt. Esmalt on erakordselt oluline loobuda kuivtoidu pidevast söömisvõimalusest. Mõistlik oleks seda pakkuda vaid kaks korda päevas: hommikul ja õhtul. Siis on kassi kõht juba toidumuutuseks piisavalt tühi. Hea on proovida erinevate organite ja liikidega (kana maks, veise neer, sea süda). Väga oluline on, et liha oleks võimalikult värske (jahutatud, mitte külmutatud). Aseta pisike tükike toorest toitu kassi tavatoidu kõrvale ja vaata mis juhtub!

Kui kass ei hakka toorest sööma, tuleb ta lihtsalt üle kavaldada! Mõistlik oleks leida mingi hea kvaliteediga konserv, mis kassile maitseb ja alustada tasahilju selle lisamist kuivtoidule. Asenda kuivtoit tasahilju konserviga (25% → 50% → 75%). Kui kass sööb juba konservi, on sinna lihtne lisada külmutatud toortoidu sulamisvett ja seejärel toortoidutükikesi. Mõned eriti kangekaelsed kassid võivad olla sõltuvuses kuivtoidu krõbisevast konsistentsist. Sellisel puhul võib proovida kuivtoidupuru raputamisega konservile. Samuti võib üksikuid krõbinaid kasta konservivedelikku ning siis kohe neid kassile pakkuda.

Kõige hullemal juhul ta isegi ei tea kass, et liha isegi süüa kõlbab. Siis võib proovida toores liha lihtsalt ära keeta. Kui kass sööb keedetud liha, tuleb seda teha järjest vähem ja vähem, kuni lõpuks saab kassile pakkuda täiesti toorest toitu.

Väga oluline on pakkuda toortoitu kehasoojalt! Looduses söövad kassid äsjapüütud saaki. Saagisoe toit on kassile kindlasti ahvatlevam kui sügavkülmast võetud toortoiduports. Kitsalt kohanenud kiskjatel mängib toidu temperatuur söögiisu tekkimises suurt rolli.

Ära kunagi jäta toortoitu kaussi vedelema. See kipub seal kiiresti roiskuma minna. Kassidel on erakordselt tundlik haistmismeel ja nad põlgavad kiiresti ära igasuguse khtlase kraami. Kui kass ei taha, tõsta toit külmikusse tagasi.

Toortoitu võib maitsvamaks muuta kalarasva, veise- või seapuljongiga, parmesani juustu, õllepärmi või tuunikalakonservist valmistatud tõmmisega. Väga hea võimalus on maitseparandajana kasutatada ka kasulikke soolebaktereid sisaldavat toodet FortiFlora. Kuna see on probiootikum, vähendab see reeglina loomuomasele toidule ülemineku aega ja vaevusi.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

 

……….PROOVIPORTSUD ISUTULE KASSILE

 

 

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

Testimonials

………..Kliendid kiidavad

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Ja kui ei maitse…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga