Kuidas jalutada kassi?

Ma tõesti usun, et kasside pidamisel on esmatähtis arvestada EMAKE LOODUSe ettekirjutustega ja korraldada kassi elu jäljendades nende metsikute sugulaste elukorraldust. Metsikud kassid ei ela toas, vaid õues, vabas õhus! Ainult tubane eluviis on seotud erinevate terviseriskidega (ülekaal, tolmuallergia, astma, stress, jne). Ja parim lahendus on ilmselgelt võimaldada kassil käia õues.

Kui te elate maal, eemal suurest liiklusest, soovitan paigaldada oma uksele kassiluugi. Linnamajas elades on suureks abiks kassirõdu. Kortermajas elavatel kassidel on sageli võimalik õue minna vaid jalutusrihma kasutades.

Kassi rakmete valimine

Valige rakmed, mis istuvad kindlalt ja on hästi liibuvad, kuid mitte liiga pingul teie kassile. Saate kontrollida, kas see pole liiga pingul, libistades kaks sõrme rakmete alla. Kui kaks sõrme võivad rakmete ja kassi vahele libiseda, peaksid need sobima õigesti. Kui aga mahub rakmete alla rohkem sõrmi või vähem sõrmi, võib see olla liiga lõtv või pingul.

 

 

 

Kassile on vaja anda maius kohe peale triki sooritamist. Alguses võib olla üsna keeruline õiget hetke tabada, et kassi kiiresti maiusega premeerida. Siinkohal tulebki appi naksutaja ehk klikker. Pärast triki sooritamist teha sõrmega klikkeril klõpsatus ja anda maius. Nii harjub kass klikkeri heliga, õpib seda heli seostama kiitusega ja nii on kassi kergem premeerida. Vahel piisab ka üksnes helist, et kass saaks aru, et on triki ilusti sooritanud.

 

 

 

 

 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Kuidas jalutada kassi?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga