Hakkliha pole sobiv valik

Olen täheldanud, et paljud loomavanemad, kes hakkavad juba toortoidu-usku pöörduma, alustavad toortoitmist, pakkudes oma lemmikule poest ostetud hakkliha. See on küll üsna soodne ja mugav, aga mitte parim lahendus! Me lihtsalt pahatihti ei tea, millistest organitest on hakkliha tehtud. Ja kas selles on kõik vajalikud toitained olemas? Kas sinna on sisse purustatud ka luid, mis on hädatarvilik kaltsiumi allikas?

Lihasööjatest lemmikloomadel on suus väga tõhusad vahendid saagi püüdmiseks ja tükeldamiseks. Sobimatu toidu korral aga ei saa aga hambad piisavalt tööd. Nendele hakkab kogunema hambakatt, mis pahatihti põhjustab igemepõletikku ja viib juba hiljem hambaaukude tekkeni. Olen üsna veendunud loomadel valutavad hambad sama vastikult, nagu inimestelgi! Samas nad ei kurda oma hädadest inimkeeles – nad kannatavad varjatult.

Hakkliha pole sobiv toortoit
Hakkliha pole sobiv toortoit!

 

Samuti säilib tükilises toortoidus paremini kasside jaoks asendamatu aminohape TAURIIN, mis kipub õhuhapnikuga kokkupuutudes lagunema. Eeldatavasti on toidu näirimine lemmikloomadele nauditav tegevus. See omakorda leevendab nende stressi ja tõstab endorfiinide taset organismis.

Hea on tükilise toortoidu juures veel asjaolu, et seda ei saa kiirelt alla kugistada. Paljud hea isuga lemmikloomad söövad hakkliha-laadset toortoitu liiga kiiresti ja liiga palju. Seejärel kipuvad nad oksendama, mis teadupoolest on üsna ebameeldiv.

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TASAKAALUSTATUD JA  TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga