Miks mu kass lakub ennast pidevalt?

Loomaarsid teavad, et põhjus on reeglina allergia, kuna kassid leevendavad lakkudes sügelust. Aga nad ei oska tavaliselt öelda, millest allergia on tekkinud. Keeruline on aru saada kas su lemmikul on toidu- või tolmuallergia. Samas on teada-tuntud asjaolu, et lemmikloomade toortoitmine vähendab sügelust oluliselt (vaata ka Minu lugu). Kuidas seda võiks seletada?

.

Lakkumine viitab sügelemisele

.

Allergia olemus on asjaolu, et organismi immuunsüsteem kipub ülereageerima kehavõõrastele ainetele. Keha on nagu karikas, kuhu mahub vaid kindel hulk allergeene. Kui see karikas saab täis ja hakkab üle ääre ajama, tekib sügelus. Suur hulk allergeene satub organismi toidu kaudu. Eriti koormavad on ületöödeldud kuivtoidud. Kui keha allergeenide eemaldamise süsteemid on ülekoormatud, põhjustavadki sellised laialt levinud allergeenid nagu kirbusülg, tolmulestad ja õietolm ebameeldivat sügelust ja lakkumist.

Loomulik toortoit sisaldab suurjärgu võrra vähem kehavõõraid aineid ja on suur kergendus ülekoormatud immuunsüsteemile. Ca 70% organismi vastupanuvõimest saab tegelikult alguse heast seedimisest. Kuna kassid on kitsalt kohanenud lihasööjad, siis kuivtoidus olevad süsivesikud kahjustavad tegelikult nende tervist. Veel enam, kuivtoidus leiduvad mais, soja ja nisu on sagedaseimad kasside toiduallergiat põhjustavad ained.

Kui allergia on juba tekkinud, pole ehk mõtet kulutada vahendeid kallite allergiatestide peale, vaid eemaldada toidust süsivesikud ja pakkuda kassile liha, mida ta varem  pole söönud, tasakaalustatud toortoiduna. Isegi kui loomal pole toiduallergia, aitab toortoitmine otsustavalt leevendada allergiast tulenevat sügelust.

.

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

.

.

.
 

……….TOORTOIT ALLERGIKULE 

.

.

.

..….

……….UURI EDASI!

.

.

.

.

.

.

One thought on “Miks mu kass lakub ennast pidevalt?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga