Ülekaal ja suhkruhaigus

Kassid on kitsalt kohanenud sööma äsjapüütud saaki. Nad saavad oma eluks vajaliku energia valkudest ja rasvadest. Nad ei vaja oma toidus taimseid süsivesikuid. Paraku  koosnevad suur osa kassi kuivtoitudest ligikaudu kolmandik osas ebatervisliklikest süsivesikutest.

Tubastel kassidel lisandub sellele veel vähene liikuvus, mis põhjustab pidevalt kõrget veresuhkrut. See omakorda viib rasvumiseni ja kurnab kõhunääret. Rasvarakud eritavad ka aineid, mus muudavad teised keharakud insuliinile (kõhunäärme ensüümile) tundetuks. Lisaks soodustab ülekaal ka maksa-, naha- ja liigestehaiguste teket.

Sellise olukorra pikem kestmine viib keharakkude võimetuseni kasutada insuliini energia vabastamiseks veresuhkrust. Tulenevalt nälgivad keharakud isegi kõrge veresuhkru olemasolul! Suhkruhaigus väljendub kassidel väga sageli suurenenud janu ja urineerimisega. Nad kõhnuvad ja paljudel kassidel tekib ka lihasnõrkus ja närvihäired*.

.

Suhkruhaige kass
Suhkruhaige kass

.

Täistuuridel suhkruhaigus kurnab kassi raskesti. Nad kaotavad isu, jäävad armetuks ja loiuks.

Ägedat suhkruhaigust tuleb reeglina ravida insuliiniga. Erakordselt tähtis on aga lihasööjale sobiv toit. 90% koheselt disgnoositud suhkruhaigetest kassidest on võimalik õige tasakaalustatud toortoidu toel loobuda insuliini süstimisest. Oluline, et haige kassi toidus oleks vähem kui 10% süsivesikuid. Paraku on süsivesikute hulk kassitoidu pakendil sageli varjatud.

Kui teie loomatohter on diagnoosinud teie kassill suhkruhaiguse, ärge peljake küsida tema käest toortoitu. See võib päästa teie lemmiku halvimast.

 

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 

 

.…..

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Ülekaal ja suhkruhaigus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*