Toortoit ka tõbistele ja eakatele?

Tõepoolest, vanemad lemmikloomad vajavad järjest rohkem täisväärtuslikke loomseid valkemitte vähem, nagu pahatihti arvatakse. Paraku on poetoitudes neid liiga vähe. See kehtib isegi neerupuudulikkusega kasside kohta. Valgu kunstlik allaviimine toidus parandab küll verenäitajaid, kuid vähendab vastupanuvõimet nakkushaigustele ja lühendab eluiga. Suur abi on loomuomastest loomsetest valkudest ka immuunpuudulikkuse viirusega (FIV ehk kassiaids) nakatunud  kasside immuunsuse parandamiseks.

Veerohke toortoit väldib kassidel eluohtliku põiepõletiku teket, see hoiab uriini piisavalt lahja ja happelise. Loomulik toortoit ei sisalda tervis kahjustavaid süsivesikuid. See aitab säilitada normaalset kehakaalu.  Normis kehakaal aga leevendab vanadest liigestest tekkinud vaevusi  ja aitab vältida suhkruhaiguse tekkimist, ning kilpnäärme liigtalitust.


 

Erakordsel oluline on anda toortoitu sooleallergiaga kassidele (IBD), kes kannatavad oksendamise ja kõhulahtisuse käes. Enamikul juhtudel on selle algpõhjuseks sobimatu ületöödeldud kuivtoit. Kuumkuivatamine muundab loomulikke algained allergeenideks.

Ülearused süsivesikud kuivtoidus põhjustavad kassidel ka hambakatu teket. Kui nad seda närides ei eemalda, viib see igemealuste hambaaukude tekkeni. Ma olen üsna veendunud, et kassid kannatavad hambavalu käes samamoodi nagu inimesedki. Meie toortoit on tükiline, nagu saak. Seda mäludes puhastuvad kassi hambad loomulikult, nagu looduses.

 

Sinu kassitoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*