Kasside astma

KORTERIKASSIDEL esinevad kroonilised hingamishäired on reeglina tingitud kasside astmast.  Astma on krooniline hingamisteede haigus, mille põhjus on tavaliselt seotud tubase eluviisiga (tolmune elukeskkond, kuivtoit, kestev stress, suitsetamine, kodukeemia jne). Kassid elavad rohkem madalamal ja seal on õhusaastet rohkem.  See allergilise taustaga terviserike põhjustab kopsutorude ootamatu kokkutõmbumise ja võib viia tõsiste hingamisraskusteni. Ägeda hoo korral tuleb kiiresti pöörduda loomakliinikusse, sest astmahoog võib olla ka eluohtlik.

 

Ainult toas elavad kassidel on suur risk astma tekkeks

 

Haigetele kassidele on väga tähtis tagada võimalus hingata värsket õhku. Selleks sobib hästi  kassiluuk ja kassirõdu , mis võimaldab haigel loomal ISESEISVALT välja minna. Pahatihti on astmahoo käivitajaks ka kuivtoidus elavad tolmulestad. Kuna kuivtoidud sisaldavad ka põletikku hoogustavaid süsivesikuid, siis tuleks kassile anda loomulikku toortoitu. Ideaalis võiks see olla ravitoortoit, milles on kassi jaoks uus valguallikas.

Väga oluline on tasahilju loobuda loomakliinikus määratud hormoonravimitest. Hingamisteede stressi aitab leevendada ka nõelravi.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

……….KASSIDE SAAGIPÕHINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Kasside astma

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga