Kassipoeg

On ilmselge, et vastsed kassipojaomanikud soovivad oma uuele lemmikule ainult parimat. Paraku satuvad nad sageli segadusse, sest nõuandeid on palju ja need on pahatihti üktsteisele vasturääkivad. Suurim segadik valitseb just kassipoegade toitmise osas. See küsimus on erakordselt oluline, kuna õige toitumine on kõige tähtsam tervise nurgakivi.

Looduses asuvad kassipojad toortoitu sööma niipea, kui neil tekib vajadus tahke toidu järgi. Nad söövad täpselt sama saagipõhist toitu, mida nende vanemad. Kui toit on loomuomane ja tasakaalustatud, puudub tegelik vajadus poes müüdava “kassipojatoidu” järele. Metsikud kassid söövad kogu oma elu suhteliselt sarnast sööki. Selleks on loomulikult täisväärtuslik ja tasakaalustatud saak!

Samuti on arusaadav, et inimestel tekib tõrge, kui nad kaaluvad kassipoegade toortoitmise võimalust. Kujutleda oma üliarmast karvakera midagi toorest ja verist söömas on paljudele kassivanematele vastuvõetamatu. Samas on teada, et kassid on viletsa seedevõimekusega KITSALT KOHANENUD LIHASÖÖJAD, ja nad vajavad täpselt seda, mida nende metsikud sugulased looduses söövad.

 

Pole paremat toitu sellest, mida Emake Loodus on kassipoegadele määranud!

 

Kassipojad vajavad rohkem valke kui täiskasvanud, aga nad katavad valkude vajaduse süües rohkem loomset toitu. See tähendab, et nad vajavad lihtsalt tihedamat toitmist. Reeglina söövad kassipojad iga nelja kuni kuue tunni tagant. 

.

Palun toorest!

.

Jah mõte, anda päris pisikestele kassipoejal vaid toortoitu, võib tunduda hirmutav… Samas ei taha ju keegi, et tema uuest lemmikust saaks KUIVTOIDUSÕLTLANE, sest kuivtoidutootjad lisavad oma toodetesse keemilisi maitsetugevdajaid!  Erakordselt oluline on pakkuda kassipoegadele vaheldusrikast toitu. See tagab neile ülejäänud eluks tervislikud toitumisharjumused. Loomulikult peab kassipoegade toortoit olema hästi tasakaalustatud. Kõige lihtsam on seda teha, kui soetate juba valmis tehtud kassipoegade toortoitu.

Parim viis alustamiseks on pakkuda kassipojale värsket ja kehasooja kana kintsuliha. Reeglina on isegi päris pisike kassipoeg sellest üsna huvitatud. Võib-olla ta esmalt mängib sellega, aga reeglina sööb selle lõpuks ära. Hädatarvilikud on pehmeid luid sisaldavad terved kanatiivad, sest kassipojad peavad harjutama närimist. See on hiljem väga oluline nende hammaste tervishoiu seisukohalt. 

Järgnevalt võib pakkuda juba maksa ja südant. Kui kassipoeg need esmalt ära põlgab, võib neid maitsestada tuunikala vedelikuga. Kasulik on üldse anda erinevate loomade liha, et kassipojad juba varakult harjuksid maitsete vaheldusrikkusega. Mugav on selles olukorras pakkuda ka tasuta prooviportsu

Samad põhimõtted kehtivad ka tiinete ja imetavate kasside toitmisel. Nad vajavad rohkem ja sagedamini täisväärtuslikku toortoitu. Suure pesakonna kassiema sööb pea kaks korda rohkem kui tavaliselt. 

Loomulikult pole kasside kuivtoidutootjad nende seisukohtadega nõus, sest kiirelt levivad arusaamad loomulikust toitmisest vähendavad nende turuosa.  Aga kui toortoit on tasakaalustatud, võib nende väited pidada osavalt esitatud pooltõdedeks.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TOORTOIT KASSIPOEGADELE

 

 

 


TOORTOIDUST INGLISE KEELES

.…..