Loomuomane toortoit

Toortoitumine on tegelikult seotud kasside ja koerte evolutsiooniliste vajadustega. Kasside ja koerate metsikud sugulased on looduses lihasööjad, mis tähendab, et nad peavad ellujäämiseks sööma liha. Nende seedesüsteem on loodud toore liha, luude ja elundite seedimiseks.

Looduses peavad kassid ja koerad jahti ja söövad oma saagi tervelt. Saak sisaldab liha, luid, elundeid ja muid kudesid. Selline toit on toitaineliselt täielik ja tasakaalustatud ning annab kassidele ja koertele kõik vajalikud ained, mida nad tervena püsimiseks vajavad.

Kodukasside ja -koerte seedeelundid ja väga sarnased ilveste ja huntide omadega. See tähendab, et need sobivad kõige paremini loomuomase toortoidu seedimiseks.

 

loomuomane toit

 

Toortoidul on kasside ja koerte jaoks väga palju eeliseid. See parandab nende vastupanuvõimet haigustele, hoiab korras seedimise ja hoiab hambad puhtad. Toortoitumine vähendab ka allergiate, suhkruhaiguse ja teiste terviseprobleemide riski.

Siin on mõned konkreetsed näited, kuidas toortoitmine vastab kasside ja koerte evolutsioonilistele vajadustele:

  • Saagi eeskujul valmistatud toortoit on täisväärtuslik ja tasakaalustatud. Toortoit sisaldab kõiki toitaineid, mida kassid ja koerad tervena püsimiseks vajavad, sealhulgas valke, rasvu, süsivesikuid, vitamiine, mineraalaineid ja ensüüme.
  • Toortoitu on lihtne seedida. Toortoit on sarnane toiduga, mida kassid ja koerad looduses söövad. See tähendab, et nende seedesüsteem on selle seedimiseks hästi kohanenud.
  • Toortoit aitab hambaid puhastada. Toortoit on sitke ja nätske, mis aitab kasside ja koerte hambaid söömise ajal puhastada.
  • Toortoit aitab tugevdada luid. Tooretes luudes on palju kaltsiumi  ja teisi luude ja hammaste jaoks hädavajalikke mineraale.
  • Toortoit tugevdab immuunsüsteemi. See sisaldab rohkelt ensüüme ja vajalikke toitaineid, mis on vajalikud loomuliku vastupanuvõime tugevdamiseks.

Kui kaalute oma kassi või koera üleviimist tasakaalustatud toortoidule, on mõistlik kõigepealt arutada seda oma loomaarstiga. Ta aitab teil koostada teie lemmikule sobiva toortoidu retsepti, et tagada et toortoidus on kõik eluks vajalikud ained olemas.

Siin on mõned esmased näpunäited kuidas toita oma kassi või koera toortoiduga:

  • Alusta aeglaselt. Kui te pole toortoitu oma lemmikloomale andnud, alustage iga päev väikese koguse toortoiduga ja suurendage seda aja jooksul järk-järgult.
  • Kasutage erinevate loomaliikide liha. Paku oma lemmikloomale erinevat punast liha, näiteks lamba, kalkuni, sea või veise liha. Selline vaheldusrikkus aitab tagada toortoidu tasakaalustatuse.
  • Lisage toortoitu tooreid konte. Luud on loomulik kaltsiumi ja teiste tugevate luude ja hammaste jaoks  mineraalide allikas. Koerte toortoidus peab olema vähemat 20% tooreid konte. Oluline valida teie lemmiklooma suurusega sobiva suurusega konte.

 

Toortoitu tuleks sööta värskelt. Vältige oma lemmiklooma söötmist külmutatud või sulatatud toortoiduga, kuna see võib suurendada toidu kaudu levivate haiguste riski.
Neid näpunäiteid järgides saate aidata tagada, et teie kass või koer saaks pika ja tervena elamiseks vajalikku toitu.

 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….TASAKAALUSTATUD JA  TÜKILINE TOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI