Mida teha, kui kass sind pahatihti ründab?

Olen sageli kuulnud kassivanemaid kurtmas, et lemmikkass neid ootamatult hammustab. See võib juhtuda neid süles hoides, neid paitades, aga ka südaöösel varbaid lligutades. Samuti pööravad tihti muidu sõbralikult kooselanud kassid ühtäkki otsustavalt tülli…

Pahatihti on selle põhjuseks mingi rutiinimuutus, mis kassidel salapingeid tekitab. Selleks võib olla eluaseme remont, uus pereliige,  võõras kass akna taga, vms. Kass tunneb end ohustatuna ja tajub, et tal pole ohutut turvapaika taandumiseks…

Kestvad pisiprobleemid võivad põhjustada:

⦁ kesköist häälitsemist,
⦁ seljapiirkonna nahaväristamist,
⦁ enese paanilist lakkumist,
⦁ lakkamatut mööblikraapimist,
⦁ isutust ja oksendamist,
⦁ urineerimist sobimatutesse kohtadesse,
⦁ samuti põiepõletikku ja aknet.

.

Kassimaailmas pole üllatused teretulnud!
 CatBiteOwner

 

Kassid on oma loomult ideaalsed kütid, kes  laevad ennast magades vajaliku energiaga. Kui nad ei saa oma jahiinstikte rahuldada, tekib neil sellest pahatihti frustratsioon. Stressi maandamiseks vajavad nad hädasti mänge, mis sarnanevad jahipidamisele.

 

MÄNGURAVI
.
Kasside hingeelu asjatundja soovitavad selliste kassidega tungivalt igapäevaselt mängida. Ideaalne on seda teha pool tundi enne uinumist. Kassid on suurepärased varitsejad! Hästi sobivab väikesed pinksipallid ja õnge otsas olevad “linnud”. Isegi kõige ükskõiksem kass ei suuda vastu panna laserpointeri kutsuvale valgustäpikesele.

Parim mida kassiomanik siis teha saab, on kehastuda linnuks! Me kõik teame hästi, kuidas käitub meie kodutiiger linnujahil. Ta varitseb kannatlikult ja siis sööstab ootamatult! Parim on tulemus, kui saak pääseb viimasel hetkel. Kui aga kass ei eksinud, võib saagirollis olev inimene surnut teeselda. Ideaalse tulemuse saamiseks võiks edukat kütti premeerida tükikese külmkuivatatud maksaga.

Mõnikord kulub kassi käitumishäirete kõrvaldamiseks 3-4 kuud igapäevast pooletunnist mänguravi. Esmalt võib see paista üsna tülika kohustusena, kuid ajapikku märkavad ka inimesed, et kassiga mängides leevendub kiiremini argistress ja õhtune lõõgastumine on hulga lihtsam.

 

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….KASSIDE TÜKILINE TOORTOIT

 

 

 

.…..

……….UURI EDASI!

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Mida teha, kui kass sind pahatihti ründab?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga