Ketogeensest toortoidust

Ketogeense dieedi korral kasutab organism energiaallikana rasvu ja mitte süsivesikuid nagu tavapäraselt. Selline rasvapõhine ainevahetus aitab kehal võidelda erinevate kasvajatega.


  • Iga aastaga suureneb koerte ja kasside haigestumine vähki*
  • Ketogeense toortoidu söötmine on väga kasulik võte koerte vähiravis
  • Õiget retsepti järgides saab ketoeenset dieeti valmistada ka kodus

Kuna metsikud kassid ja koerad on lihasööjad, siis võib üsna julgelt väita, et looduses nad söövadki üsna ketogeenset toitu. Paraku ei tea enamik lemmikuvanemaid , millist kasu toores ketogeenne toit vähiga võitlevale koerale pakub.

 

 


* Vähi statistika
Vähiuuringute keskuse andmetel pannakse igal aastal lemmikloomadele                 ligikaudu 6 miljonit uut vähidiagnoosi.


 

KETOGEENNE DIEET

 

Ketogeenne dieet ehk lühidalt keto sisaldab palju rasva, mõõdukalt valke ja vähe süsivesikuid. Selle dieedi idee on lülitada keha tavapärane kütuseallikas süsivesikud ümber rasvadele. Nii saavutatakse tervislik ainevahetuse seisund, mida nimetatakse ketoosiks.  See algab tavaliselt 3–4 päeva pärast süsivesikute ja suhkrute eemaldamist dieedist.

On teada, et kui kasutada rasvu energiaallikana, siis teatud vähirakkude kasvukiirus kas aeglustub või peatub täielikult. Selle ravivõtte taga olev teadus on üsna uus, kuid lubab inimeste ja koerte vähiravis suurt läbimurret (vaata ka kommentaaris olevat selgitusvideot).

Toortoit ja ketodieet sobivad üksteisega üsna mugavalt. Toore ketodieedi valmistamine nõuab rasva ja valgu suhet 2 : 1. Selline suhe viitab dieedile, kus kaks osa energiast saadake rasvadest ning üks osa valkudest ja süsivesikutest.

Loomsed rasvad, näiteks sea siserasv ja rammusad kaelatükid, sisaldavad suures koguses rasva, kuid vähem valke. Rasva osakaalu saab tõsta ka selitatud või (ghee), kookosrasva või taimsete õlide abil.

 


 

Keto Sanctuary pakub toore ketodieedi valmistamiseks head kalkulaatorit

 

Täpsemad selgitused ketotoortoidu kasutamise kohta leiate sellesi inglisekeelsest käsiraamatust

 


 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

………….RAVITOORTOIT

 

 


 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Ketogeensest toortoidust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga