Dr. Ruul RÕÕMUS JA MURES

Tõsi see on, et endast kirjutada on pagana raske! Otsustasin seda siiski teha, sest inimesed on ju seltskondlikud tegelased. Meil tuleb üksteisega suhelda, teineteist tundma õppida ja usaldada. Paraku on see praegusel tõejärgsel ajastul üha raskem. Samas on meil alati kasulik teada, kellega on tegemist või millistest arusaamadest ta oma elus juhendub.

Minu nimi on Kenno Ruul ja ma olen diplomeeritud loomaarst. Olen tõesti üdini veendunud, et põhimõte MIDA LOOMULIKUM, SEDA TERVISLIKUM on üldkehtiv! Emake Loodus on selle meile ette kirjutanud…

Kas sa oled mõelnud, et me elame järjest rohkem kunstlikku elu. Järjest kaugemal oma loomulikust elukeskkonnast, loodusest. Paraku oleme me kohanenud elama looduses, mitte linnakeskkonnas. Linnas toimetame me kinnistes, üsna tolmustes ruumides, sööme ületöödeldud toitu ja kannatame sageli ülepingete käes. Linnaelu on kahjulik nii inimestele, kui ka nende lemmikutele.

 

Poetoit suurendab otsustavalt kliinikukulusid

 

Juba arstiteaduste isa Hippokrates väljendas selgelt mõtet, mille tähtsus tänapäeval on järjest olulisem olgu toit sinu lemmiku esimene ravim. Inimesed saavad kõigesööjatena küll hakkama, aga lihasööjatest lemmikloomad peavad sööma loomuomast toitu, muidu ei lase terviserikked ennast kaua oodata.

Suur hulk kroonilisi hädasi on tingitud ka vähestest teadmislest lemmikloomade pidamise vallas. Kuna lemmikloomad ei kurda oma kannatusi inimkeeles, siis esineb neil liigagi sageli varjatud kannatusi. Isegi kõige hoolivamad loomavanemad ei mõista pahatihti nende suurust. Mõistlik on need vead enne hädade ilmnemist kõrvalda. Õnneks on need küsimused siiski suures osas korraldatavad ja sellele ma olengi oma ülejäänud elu pühendanud.

 

Sinu lemmiku
loodusraviarst
dr. Kenno Ruul

 

 

 

 

 

 

Asjakohased juhised lemmikloomade haiguste ennetamiseks ja raviks