Siseparasiidid

Meie soolestikus on tegelikult siseparasiitidest allüürnikke  segedamini, kui me arvata oskame. Aga nad oskavad seal märkamatult tegutseda. Kui neid seal just rohkearvuliselt pole, ei tee nad lemmikloomadele kahju. Samas on nad üsna ohtlikud lemmikloomadega suhtlevatele lastele. Näiteks kutsikasolkme munade allaneelamine võib põhjustada lastel tõsiseid terviserikkeid.

Tegelikult pole mõistlik järgida laialt levinud soovitust anda oma lemmikule järjepidevalt ussitablette. Miks? Parasiidid omavad lihtsalt võimet omandada vastupanuvõimet laialt levinud ussitõrjevahenditele. Samuti on need ravimid toksilised ja põhjustavad järjepanu ainevahetuslikku stressi. Veel enam olemas on ka ainuraksed prasiidid, näiteks giardia, kelle vastu levinud ussirohud üldse ei aita.

 

 

Mustuseproovi anum

 

Millal tuleb kahtlustada, et lemmikul on siseparasiidid?

Tavalisekt esineb neid kõige sagedamini  kutsikatel ja kassipoegadel, kes saavad nad oma ema piima imedes. Haigustunnusteks võivad olla isutus, kõhulahtisus, oksendamine, kaalukadu, verevaegus ja vilets karvkate. Mõnikord aga puuduvad igasugused nähud, kuna allüürnikud võivad lemmiklooma kudedes ka uinuda, et siis sobival hetkel taas ärgata.

Ma soovitan tungivalt teha paar korda aastas mustuseproovi, et tuvastatada võimalik salasöödik ja rakendada täpselt talle suunatud tõrjet.

 

Sinu toortoidu asjatundja
ja lemmikloomaarst
dr. Kenno Ruul

 

 

……..ASJATUNDJA ABI

 

 

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Siseparasiidid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga